Kilo Alma Yöntemleri

0
101

Nasıl kilo alırım? 

Kilo almak için ilk olarak düşüncenizi değiştirmelisiniz. Şöyle ki sadece yağlanmak değil sağlıklı kalmak ve fit görünüme sahip olmaya özen göstermek olacak. Diğer türlüsü kilo alımı olmaz aksine sizin bedeninize verdiğiniz zarar olur. 

KİLO ALMAK İÇİN BESLENME

Beslenme konusunda dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Bunlardan en önemlisi kalori yeterli kalori alımı kilo almak için yapmanız gereken ilk aşamadır. Daha sonra haftalık bir program ile kalori ve kilo alımını takip etmek.  Yaptığınız programda herhangi bir gelişme olmadı bu hafta hiç kalori alamadınız varsayarsak eğer yapmanız gereken tek şey bir sonra ki haftanın programına artı 500 kalori daha eklemektir. Bu tekniği kilo almaya başlayana kadar devam ettirin ama asla olmuyor diye bırakmayın. 

KİLO ALMAK İÇİN SPOR

Spor kas kütlenizi arttırmanıza yardımcı olacaktır. Bu da kilo almanıza yardım edecektir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli bir diğer nokta ise yağsız kas kütlesi ile alakalıdır. Eğer egzersiz yapmaz ve kas kütlesi artışı hedefi koymazsanız eğer sonuç yağ kütlesi artışı olacaktır. Bu durumda istemediğiniz ve sizi üzecek bir durumdur. Bu sebep ile ağırlık egzersizi çalışmalısınız. Bunun yanı sıra minimum seviyede kardiyo uygulamalısınız. Kas küresini olabildiğince hızlı bir şekilde arttırmak için doğal ve hızlı kas arttırma programlarını takip etmelisiniz. 

KİLO ALMAK İÇİN NE YAPMALI?

Uykunuzu düzene sokmalısınız. Daha sonra bir doktor aracılığı ile gereken testleri yaptırın. Yağlanmayı değil de kas kütle artışını hedefleyin. Kendinize haftalık kalori hesaplaması ve yiyecek programı yapın. Beslenmenizde protein ve karbonhidrat ağırlığı verin. Daha çok yağ tüketimine odaklanın. Ve hem proteinde hem de karbonhidratta kaliteli yiyecekler tercih edin. Son olarak da düzenli olarak ağırlık egzersizi yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz