İyi Bir Gece Uykusu için 10 İpucu

0
13

Bu makaledeki ipuçları, herhangi bir sağlık sorununu gidermek için formüle edilmemiştir. Bu makale genel tavsiye vermeyi amaçlar ve kişisel hedefleri, durumları veya yükümlülükleri dikkate almaz. Eğer ciddi uyku probleminiz varsa doktora başvurmalısınız.

Bu genellikle birçok insanı ilgilendiren bir konudur, çünkü uyku … kutsaldır! Çok az, kötü ya da yetersiz uyuduğunuzda, bunun birçok sonucu olabilir. İlk olarak sağlığımız için, aynı zamanda ruh halimiz veya işimizin kalitesi hakkında.

Bu nedenle, uyku eksikliği sadece bizi değil, çevremizdekileri de etkiler. Her birimizin bir metabolizması, hızı ve ailesi ve kendine ait profesyonel bir durumu var, bu nedenle tek bedene uyan tek bir çözüm bulunmuyor. Ancak, daha hızlı uyku bulmanıza ve kaliteyi ve sürenizi artırmanıza yardımcı olacak 10 ipucu .

1 – Yağlar : Her zaman gece masamda, her ikisi de yatıştırıcı erdemleriyle bilinen papatya ve gerçek lavanta esansiyel yağlarım vardır . Genellikle rahatsız hissettiğimde papatya içinde nefes alıyorum ve uykumun bu koşullar altında gelmesi pek mümkün değil. Lavanta gelince, bileğimin çukuruna bir veya iki damla döker ve hızla cilde nüfuz etmesi için ovalarım. Her ikisi de çok etkili! Uçucu yağlar hakkında daha fazla bilgi için bu makaleyi yeniden okuyabilirsiniz .

2 – Okuma: Yatmadan önce 10 ila 15 dakika okumak için (neredeyse) her zaman zaman alırım. Kalp atış hızınızı düşürmek ve uyumadan önce tüm vücudunuzu yatıştırmak oldukça etkili bir “tekniktir”. Örneğin, bir roman gibi sizi rahatlatan ve rahatlatan bir kitap seçmeye çalışın. Bazı fikirler istiyorsanız, bibliyografyaya gidin .

3 – İnfüzyon : Papatya, ayrıca içebilirsiniz! Verbena, limon otu, kediotu veya tutku çiçeği gibi diğer bitkilerin yatıştırıcı erdemleriyle bilinir. Ancak, geç kalkmamaya dikkat edin, ancak geceleri kalkmanız gerekebilir.

4 – Akşam yemeği menüsü : Uykunuzun kalitesini artırmak istiyorsanız, akşam yemeğinin içeriğine dikkat etmek çok önemlidir. Hafif yiyin ve özellikle çok tatlı değil. Bu yazıda , şekerin uykunuz ve hatta nasıl uyandığınız üzerinde gerçekten çok fazla olumsuz etkisi olduğunu açıkladım . Genel olarak, vücudunuz çok sindirmekle meşgulse, o zaman uykuya dalmak için iyi durumda olmayacaksınız.

5 – Çorap : katılıyorum, kelimenin tam anlamıyla soğuk ayakları ile uykuya dalmak imkansız! Bu nedenle, kış veya yaz için bir çift çorap giymeyi düşünün. Uykuya dalmadan veya geceleri, ayaklarınız ısındığı anda çıkarın.

6 – Dua : Zaten biliyorsunuz, sabah ve akşam dua ediyorum. Yatmadan önce dua etmenin asla fazla olmayacağına inanıyorum. Bu, gününüzü hissetmenizi, gerçekten kapatmanızı ve ertesi gün için iyi kararlar almanızı sağlar. Daha huzurlu ve özgür bir ruha sahip olacaksınız, ki bu da elbette daha hızlı bir uykuyu teşvik edecektir.

7 – Aklınızda Olanlar: Garip görünebilir, ama bence beyin bir şey düşünmeniz gerektiğinde açılan daha büyük veya daha küçük birçok bilgi ve aklınızda ki olanları içerir. Bu, profesyonel bir konu veya henüz cevap vermediğiniz bir mesaj, yapılacaklar listesi veya daha fazla veya daha az olumlu olduğunu düşündüğünüz diğer şeyler olabilir. Birkaç kafanıza takılanlar, yapacaklar, unutmayacaklarınız varken uykuya dalmak çok zor, bir çeşit tedavi bekliyor. Bu durumda, elinize kalem ve bir kağıt alın unutmak istemediğiniz her şeyi yazın. Bu, onları kafanızdan çıkarmanızı sağlar ve böylece uykuya dalmadan önce daha rahat olursunuz.

8 – Söndürülecek Işıklar: İyi biliniyor, bilgisayarlarımızın, telefonlarımızın ve tabletlerimizin ekranlarının yaydığı mavi ışığın beynimizin dinlenmesini engelliyor ve sonuç olarak bizi uykuya dalmamızı zorlaştırıyor. Tüm elektronik cihazlarınızı mümkün olan en kısa sürede kesmeye çalışın (örneğin, okumaya başlamadan önce). Ayrıca, telefonunuzu asla yatak odanıza götürmemeye karar verebilirsiniz; bu, size ertesi gün uyandıran, ona danışma da dahil olmak üzere, birçok cazibe kazandıracaktır!

9 – Vucud Hareketleri : Uyumadan önce biraz esneme yapmak, kaslarınızı ve vücudunuzu rahatlatmanıza ve yatmadan önce daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Nasıl yapılacağını bilmek için ders almaya gerek yok, kollarınızı, bacaklarınızı uzatmak, ayak bileklerinizle küçük döndürmeler yapmak veya başınızı yavaşça açmak için içgüdüsel olarak deneyin. Göreceksin, seni iyi yapacak.

10 – Ritüel : Yapabiliyorsanız yatmadan önce bir ritüel kurmaya çalışın. Bu, yakında yatacaksınız ve bu uyku için elverişli koşullarda koyacağız sinyal vücudunuza gönderir. Okuma, dua anı, ellerinize ve vücudunuza biraz krem sürmek ya da biraz germek arasında, artık daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olacak günlük bir ritüel programlamak için bazı fikirleriniz var. .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz